Aplikowanie

Proces aplikowania można podzielić na dwie zasadnicze grupy: termiczna aplikacja tekstyliów oraz aplikacja warstw klejowych.

W przypadku aplikacji tekstyliów nośnikiem może być transfer sitodrukowy, folia flex lub folia hot print. Nadruk wgrzewany jest za pomocą prasy termotransferowej. Dysponujemy szerokim zakresem pras, dzięki czemu jesteśmy w stanie w krótkim czasie zrealizować nawet duże zamówienia produkcyjne. Dobór odpowiednich parametrów nacisku prasy oraz ustawień temperatury, pozwala na trwały zadruk na bardzo delikatnych czy też grubych, technicznych materiałach Pracujemy zarówno na wykrojach, surowych formatkach, jak i gotowym produkcie.

 

Drugim typem aplikowania jest wykańczanie poprzez dodanie dodatkowej warstwy, jaką jest klej. W tym celu stosujemy błony klejowe, taśmy dwustronne i piankowe, w zależności od potrzeb klienta.  Proces najczęściej wykonywany jest przed obróbką introligatorską, pozwalającą na docięcie do pożądanej formy  Specjalizujemy się także w zamówieniach trudnych i nietypowych.